Dawne gwiazdy znów zabłysnęły

Na stadionie w Pawłosiowie odbył się wczoraj mecz towarzyski, w którym zespół złożony z byłych piłkarzy JKS zmierzył się z miejscowymi Czarnymi. Dawne gwiazdy znów błyszczały – jarosławianie wygrali 6:1.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy obecnego trenera Czarnych, a w przeszłości działacza Jarosławskiego Klubu Sportowego, Romana Wawrzynkiewicza. Przed laty cieszył się on z sukcesów czarno-niebieskich na boiskach m.in. III ligi. Dziś jego aktualni podopieczni, którzy w zakończonym sezonie wywalczyli awans do klasy okręgowej, mogli skonfrontować swoje umiejętności z Bogdanem Zającem, braćmi Baranami czy Dariuszem Pietryną.

fot. Tomasz Strzębała

Okazało się, że choć lata lecą i szybkość już może nie ta, to jednak umiejętności pozostały. Oczywiście rywale mieli prawo odczuwać zmęczenie po sobotnim meczu ligowym (wygranym w Łowcach 6:3) i być może nawet potraktowali to spotkanie nieco ulgowo, lecz chyba nawet oni byli zaskoczeni obrotem spraw, szczególnie w drugiej połowie.

Nie wynik był jednak najważniejszy, a możliwość spotkania po latach. Wszak niegdyś zespoły Czarnych i JKS regularnie rywalizowały na poziomie IV ligi. I tego drużynie z Pawłosiowa szczerze życzymy.

mecz towarzyski (2×35 min)
Czarni Pawłosiów – JKS Jarosław (oldboje)  1:6 (1:1)
1:0 Wańkowicz 24′
1:1 Pietryna 26′
1:2 G. Baran 47′
1:3 Saramak 49′
1:4 G. Baran 55′
1:5 Pietryna 58′
1:6 Pietryna 60′

Czarni: Bobowicz – Skowron, D. Walczak, Siedlarz, M. Wilk – Skupień, Rychtyk, Kasperski, Pawełek – Garbowski, Wańkowicz oraz Kubasik, Skrzypek, Kłopot, Dziedzic
JKS: Fabiński – D. Mazur, Strawa, Saramak, T. Mazur – Szmuc, Zając, A. Baran, G. Baran, Żelazny – Pietryna oraz Götz

Sędziowali: Krzysztof Nazarko oraz Tomasz Kluz i Karol Wielis

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.