Udane występy Pawlaka i kadry

W rozegranej w Rytrach i Barcicach (województwo małopolskie) I rundzie eliminacji do Pucharu Regionów reprezentacja Podkarpacia, w której składzie wystąpił najlepszy strzelec JKS – Sebastian Pawlak, wywalczyła z kompletem zwycięstw awans do krajowego finału kwalifikacji.

Reprezentacja naszego województwa rozpoczęła rywalizację od zwycięstwa nad drużyną gospodarzy. Jedynego gola w tym meczu zdobył z rzutu karnego Rafał Surmiak, który w latach 2016-18 występował w zespole JKS. Sebastian Pawlak pojawił się na boisku w 32. minucie, zmieniając Jaromira Skibę.

Nasz napastnik okazał się bohaterem drugiego pojedynku, w którym Podkarpacie zmierzyło się z jedenastką województwa świętokrzyskiego. „Seba” rozegrał pełne spotkanie, a już w 4. minucie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując podanie Patryka Brody. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie tego meczu, które zapewniło podkarpackiej ekipie pierwszej miejsce w grupie.

fot. Podkarpacki ZPN

Wynik ostatniego spotkania z drużyną Lubelszczyzny nie miał już znaczenia dla losów awansu, ale drużyna prowadzona przez trenerski duet Dariusz Jęczkowski-Szymon Szydełko (ten drugi trenował JKS wiosną ubiegłego roku) nie odpuściła i sięgnęła po trzeci komplet punktów. Tym razem Sebastian Pawlak pojawił się na placu gry w 55. minucie, a jedynego gola zdobył Patryk Zieliński.

W reprezentacji Podkarpackiego ZPN – oprócz wspomnianych Surmiaka i Brody – wystąpiło również trzech innych byłych piłkarzy naszego klubu: Patryk Andreasik, Dawid Pałys-Rydzik i Bartłomiej Raba.

wyniki turnieju
Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 1:0
Surmiak 52 (k)

Świętokrzyski ZPN – Lubelski ZPN  1:1

Podkarpacki ZPN – Świętokrzyski ZPN  1:0
Pawlak 4

Małopolski ZPN – Lubelski ZPN  3:2

Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN  1:0
Zieliński 54

Małopolski ZPN – Świętokrzyski ZPN  7:0

m pkt bz:bs z-r-p
1. Podkarpacki ZPN
3 9 3:0 3-0-0
2. Małopolski ZPN
3 6 10:3 2-0-1
3. Lubelski ZPN
3 1 3:5 0-1-2
4. Świętokrzyski ZPN
3 1 1:9 0-1-2

Podkarpacie awansowało do turnieju finałowego, który w dniach 3-7 lipca rozegrany zostanie w Niepołomicach i Podłężu (woj. małopolskie). Zwycięzca uzyska awans do rozgrywek UEFA Regions’ Cup.

źródło: Podkarpacki ZPN

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.