Świąteczne granie w Dębicy

W drugiej kolejce czwartoligowych rozgrywek piłkarzy JKS czeka wyjazd do Dębicy. W świąteczny czwartkowy poranek jarosławianie zmierzą się tam z Igloopolem.

Jarosławianie rozpoczęli nowy sezon od zwycięstwa. Podopieczni Pawła Załogi zgarnęli komplet punktów kosztem Izolatora Boguchwała, a więc zespołu, który poprzednie rozgrywki zakończył na drugiej pozycji w tabeli. W letniej przerwie popularna „Izolacja” zanotowała ubytki kadrowe, dlatego fachowcy w roli faworyta upatrywali JKS. Ten nie zawiódł oczekiwań, choć trzeba przyznać, że rywale robili co w ich mocy, by inauguracja przy Bandurskiego nie była dla gospodarzy szczęśliwa.

Podobnie jak JKS sezon od zwycięstwa rozpoczął także Igloopol. Słynne „Morsy” zainaugurowały ligowe zmagania w Przemyślu, gdzie dość pewnie pokonały tamtejszą Polonię 2:0. Bramki dla Igloopolu zdobyli w tym spotkaniu: młodzieżowiec Mateusz Stańczyk oraz Przemysław Nalepka, który powrócił do dębickiego zespołu po półrocznym pobycie w Sokole Sieniawa.

fot. Dominika Ospelt

Zespół trenowany od trzech lat przez Bartosza Zołotara poprzedni sezon ukończył na jedenastym miejscu, a więc tuż za plecami JKS. W tym roku dębiczanie celują wyżej – sam trener mówi o górnej połówce tabeli, zaś niektórzy odważniejsi obserwatorzy widzą w Igloopolu nawet kandydata do promocji do III ligi.

Czy dębiczan stać aż na taki sukces? O tym przekonamy się dopiero za dziesięć miesięcy, gdy sezon będzie dobiegał końca. Jedno natomiast nie ulega wątpliwości: zarówno JKS, jak i Igloopol zdają się mieć mocniejszą kadrę niż wiosną i obie drużyny myślą o zajęciu wyższej lokaty niż na mecie ubiegłego sezonu. Obie potwierdziły to w pierwszej kolejce, notując zwycięstwa. Teraz w obu obozach chcą dopisać do swojego konta kolejne punkty.

Mecz w Dębicy rozpocznie się w czwartek o godzinie 11.00. Na to spotkanie organizowany jest wyjazd kibiców. Zbiórka o godzinie 8.30 pod halą sportową. Wszystkich serdecznie zapraszamy, a tych, którzy nie będą mogli pojechać do Dębicy, zachęcamy do śledzenia relacji na facebooku.

Dotychczasowe mecze JKS z Igloopolem:
ogółem: 15 meczów – 3 zwycięstwa, 5 remisów, 7 porażek – bramki 12:17
w Dębicy: 7 meczów – 1 zwycięstwo, 2 remisy, 4 porażki – bramki 5:9

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.