Pójść za ciosem i wziąć rewanż

Już w środę czeka nas kolejna seria ligowych spotkań. Piłkarze JKS wystąpią tym razem przed własną publicznością, a ich rywalem będzie Piast Tuczempy.

Jarosławianie udanie zaprezentowali się w sobotę w Ropczycach, gdzie pokonali 1:0 solidną jedenastkę Błękitnych, kontrolując spotkanie przez niemal całe 90 minut. Czarno-niebiescy wykorzystali błąd doświadczonego bramkarza rywali i po strzale Sebastiana Sobolewskiego objęli prowadzenie. Prowadzenie, które śmiało mogli jeszcze podwyższyć. W decydujących momentach zabrakło jednak albo precyzji (strzał Marka Soczka wylądował na słupku), albo zimnej krwi (dwójkowa akcja Adriana Brodowicza z Oliwierem Pilchem skończyła się szczęśliwie dla Błękitnych).

Po tej wygranej JKS ma na swoim koncie 9 punktów i zajmuje piątą lokatę w tabeli. Tuż za plecami naszej drużyny, z identycznym bilansem trzech zwycięstw i jednej porażki, jest Piast, który w weekend odniósł prestiżowe zwycięstwo 2:1 nad Polonią Przemyśl. Swoje debiutanckie gole dla zespołu trenera Marka Strawy zdobyli w tym meczu: Mateusz Buczkowski i Jakub Pluta.

fot. Barbara Naspińska

Piast to w ostatnim czasie dość niewygodny przeciwnik dla jarosławian. W ubiegłym sezonie czarno-niebiescy dwukrotnie ulegli lokalnemu rywalowi – najpierw 1:2 w Jarosławiu, a następnie 1:3 w Tuczempach. Aż cztery gole zdobył w tym dwumeczu Kamil Aab. Latem odszedł on jednak z Tuczemp, przenosząc się do Sokoła Kolbuszowa Dolna.

W środę nadarza się okazja do rewanżu za ubiegłoroczne porażki. Która z drużyn pójdzie za ciosem i zbliży się do ścisłej czołówki czwartoligowej tabeli? Przekonamy się o godzinie 17.00. Wszystkich kibiców zapraszamy na Bandurskiego oraz do śledzenia relacji na facebooku.

Dotychczasowe ligowe mecze JKS z Piastem:
ogółem: 20 meczów – 10 zwycięstw, 6 remisów, 4 porażki – bramki 38:16
w Jarosławiu: 10 meczów – 4 zwycięstwa, 4 remisy, 2 porażki – bramki 17:7

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.