Wygrać na boisku

Przed naszymi piłkarzami kolejny ligowy pojedynek. W Krośnie czarno-niebiescy zmierzą się z tamtejszymi Karpatami.

Dla obu drużyn, a także dla kibiców, będzie to z pewnością ważne starcie. Ostatnia ligowa potyczka tych drużyn, do której doszło wiosną w Krośnie, zakończyła się w 77. minucie wtargnięciem miejscowych chuliganów na boisko i przerwaniem spotkania. Spotkania, którego już nie dokończono, a które zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść jarosławian.

Marcowe wydarzenia miały również inne reperkusje. Krośnieński klub musiał zapłacić karę finansową, a poza tym trzy kolejne mecze rozegrał bez udziału publiczności. Na dodatek w obecnej rundzie na stadion Karpat nie mogą przyjeżdżać zorganizowane grupy kibiców gości.

fot. Dominik Budzowski (archiwum)

Dla piłkarzy JKS sobotni pojedynek będzie okazją do udowodnienia, że są lepsi na boisku, a punkty należą im się przede wszystkim za dobrą grę, a nie jako kara dla rywala. Dla krośnian będzie to z jednej strony szansa do sportowego rewanżu, zaś z drugiej – sposobność pokazania, że problem stadionowego chuligaństwa został w Krośnie rozwiązany.

Co do pierwszego aspektu – Karpatom niezwykle są potrzebne punkty. W obecnym sezonie krośnianie jeszcze nie wygrali, a skromne dwa „oczka” plasują naszych rywali w strefie spadkowej. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja jarosławian. Podopieczni Pawła Załogi tracą zaledwie trzy punkty do lidera i bardzo chcieliby ten dystans zmniejszyć lub w najgorszym przypadku utrzymać.

Jak potoczy się pojedynek w Krośnie? O tym przekonamy się w sobotę o godzinie 17.00. Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia relacji na facebooku oraz obejrzenia transmisji na portalu polsport.live.

Dotychczasowe mecze JKS z Karpatami
ogółem: 44 mecze – 12 zwycięstw, 12 remisów, 20 porażek – bramki 47:83
w Krośnie: 22 mecze – 3 zwycięstwa, 5 remisów, 14 porażek – bramki 10:56

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.