Albert skradł show

Po trzymającym w napięciu do ostatnich sekund spotkaniu piłkarze JKS pokonali na wyjeździe Głogovię Głogów Małopolski 3:2. Decydującą bramkę zdobył w doliczonym czasie gry fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego Albert Krzyczkowski.

Młody pomocnik, który pojawił się na boisku w 82. minucie meczu, skradł całe show dla siebie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry uderzył futbolówkę ustawioną na 25. metrze w taki sposób, że ta wylądowała w samym „okienku” głogowskiej bramki. – Dzień wcześniej trenował rzuty wolne i te uderzenia wychodziły mu perfekcyjnie – cieszył się trener Paweł Załoga, który wraz z zespołem śmiało pozwala 16-latkowi egzekwować wolne, nawet jeśli jest to ostatnia szansa w meczu na zdobycie gola.

Wydawało się, że po golu i asyście Sebastiana Pawlaka jarosławianie będą mieli mecz pod kontrolą (fot. Dominik Budzowski)

Inna sprawa, że JKS mógł losy tego pojedynku rozstrzygnąć dużo wcześniej. Po niespełna kwadransie od rozpoczęcia spotkania jarosławianie prowadzili już 2:0, a jeszcze w pierwszej połowie mogli ten wynik podwyższyć. Pierwszą bramkę goście uzyskali po rzucie karnym, podyktowanym za faul na Pawle Ozięble. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Sebastian Pawlak, który kilka minut później dograł futbolówkę z rzutu wolnego na głowę Pawła Bartnika.

Kolejnych sytuacji jarosławianie nie wykorzystali, za co po przerwie zostali srodze skarceni. Najpierw soczystym strzałem z woleja Tomasza Siryka zaskoczył Piotr Szkolnik, a za chwilę do remisu w podbramkowym zamieszaniu doprowadził Łukasz Szczoczarz, choć niewykluczone, że ostatnim, który dotknął piłki, był któryś z naszych obrońców.

Po swoim trafieniu Albert Krzyczkowski utonął w objęciach kolegów (fot. Dominik Budzowski)

Na szczęście JKS miał w talii jokera, który niedługo po wejściu z ławki rezerwowych zapewnił drużynie komplet punktów, a nagraniu ze swojego wyczynu niezłą oglądalność na portalu społecznościowym…


IV liga – 10. kolejka
sobota (28 września)
Głogovia Głogów Młp. 2 – 3 JKS Jarosław
0-1 Pawlak 10′ (karny)
0-2 Bartnik 13′
1-2 Szkolnik 53′
2-2 Szczoczarz 58′
2-3 Krzyczkowski 90+3′

Głogovia: Lipka – Kłak, Kozubek, Brogowski, Szkolnik – Skoczylas (86′ Delekta), Szyszka, Chamera, Szczoczarz, Hajkowicz (75′ Korbecki) – Szymański
JKS: Siryk – Ptasznik, Gwóźdź, Saramak, Bartnik – Soczek, Sobolewski, Brodowicz (75′ Pilch), Bała (82′ Krzyczkowski) – Oziębło, Pawlak

Lipka 10′, Szkolnik 12′, Szyszka 29′, Szczoczarz 43′ – Saramak 36′, Pawlak 45′, Oziębło 57′
Sędziowali: Albin Kijowski oraz Grzegorz Gądela i Tomasz Kasperkowicz (Krosno)
Widzów: 150

Więcej o meczu w tygodniu „Życie Podkarpackie”

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.