Koniec przygody

Nasi piłkarze drugi rok z rzędu zostali wyeliminowani z Pucharu Polski przez rywala z III ligi. Rok temu JKS przegrał w okręgowym finale z Sokołem Sieniawa (0:2). Teraz w półfinale uległ Wólczance Wólka Pełkińska 1:2.

Jarosławianie absolutnie nie zamierzali tego spotkania odpuszczać, dlatego do boju posłali optymalny skład, w którym zabrakło jedynie kontuzjowanego Bartłomieja Raby oraz Marka Soczka, desygnowanego do gry w drugiej połowie. Od początku toczyli z zaprawionym w ligowych bojach rywalem wyrównany pojedynek, choć to goście stwarzali sobie lepsze sytuacje do otwarcia wyniku. Dwie szczególnie groźne miał Gruzin Nikoloz Chaczidze, który w 19. minucie po wywalczeniu piłki na połowie jarosławian uderzył tuż nad bramką, zaś w 42. minucie trafił w poprzeczkę.

fot. Barbara Naspińska (2)

To jednak gospodarze pierwsi cieszyli się w prowadzenia. W 55. minucie Mateusz Podstolak sfaulował blisko linii końcowej boiska Kamila Bałę, a dobrze prowadzący te zawody arbiter wskazał na jedenasty metr. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się tradycyjnie Sebastian Pawlak, dla którego był to już 11 gol w sezonie we wszystkich rozgrywkach.

Obowiązująca w tym sezonie zasada: gdy Seba strzela, JKS nie przegrywa – tym razem się nie sprawdziła. Już 6 minut później goście po składnej akcji doprowadzili do wyrównania, a Tomasza Siryka strzałem z linii pola karnego pokonał Dawid Olejarka. Przeprowadzonych wkrótce pięć zmian absolutnie nie osłabiło naszych rywali, którzy w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po faulu Sebastiana Sobolewskiego na Wiktorze Kłosie sędzia odgwizdał rzut karny, którego na gola zamienił Kamil Matofij.

Jarosławianie zakończyli więc tegoroczną przygodę z Pucharem Polski. Cieszy fakt, że swoją szansę zaprezentowania się na tle trzecioligowców mieli młodzieżowcy, dla których każda taka minuta może być w przyszłości owocnym doświadczeniem. Martwi jednak, że z powodu urazów boisko przedwcześnie opuścili Albert Krzyczkowski i Kamil Bała. Oby problemy zdrowotne nie przekreśliły ich występu w sobotnim meczu z rzeszowską Koroną.


Puchar Polski – półfinał okręgowy
środa (2 października)
JKS Jarosław  1 – 2  Wólczanka Wólka Pełkińska
1-0 Pawlak 55′ (karny)
1-1 Olejarka 61′
1-2 Matofij 83′ (karny)

JKS: Siryk – Ptasznik, Gwóźdź (65′ Szakiel), Saramak, Bartnik (87′ Bugryn) – Bała (74′ Kołcz), Sobolewski (89′ Kubas), Oziębło, Krzyczkowski (36′ Kopcio), Pilch (65′ Soczek) – Pawlak

Wólczanka: Baran – Bury (86′ Łazarz), Wrona, Podstolak, Mazurek – Kądziołka (62′ Kocur), Szczypek (62′ Gul), Olejarka (62′ Tabor), Brzóska (62′ Kłos) – Chaczidze (62′ Chorolski), Matofij

Sędziowali: Krzysztof Pachołek oraz Dariusz Michalec i Tomasz Puk (Lubaczów)
Widzów: 250

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.