Jubileuszowe granie

Już jutro kibiców w Jarosławiu czeka piłkarskie święto. Na stadionie przy ulicy Bandurskiego obchodzić będziemy jubileusz 110-lecia Jarosławskiego Klubu Sportowego.

Mimo trudnej sytuacji finansowej naszego klubu, o czym ostatnio jest głośno w mediach społecznościowych, nie ma obaw – jubileusz się odbędzie! Swój przyjazd do grodu nad Sanem zapowiedzieli byli znakomici piłkarze i trenerzy: m.in. Tomasz Frankowski, Mariusz Jop, Krzysztof Bukalski, Grzegorz Niciński, Olgierd Moskalewicz, Marcin Kuźba, Jacek Matyja, Jerzy Kowalik, Wojciech Skrzypek, Romuald Mączka oraz oczywiście nasz wychowanek Bogdan Zając. W zespole jego przyjaciół wystąpi gościnnie także piosenkarz Mateusz Mijal oraz burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

Naprzeciw tych znanych osobistości polskiej piłki stanie zespół byłych piłkarzy JKS. W czarno-niebieskich barwach ponownie zobaczymy Ryszarda Kulpę, Adama Fabińskiego, Damiana i Tomasza Mazurów, Dariusza Pietrynę, Roberta Żelaznego, Krzysztofa Romanowa, Roberta i Wiesława Makarowskich, Arka i Grześka Baranów, Marka Strawę, Mariusza Szmuca, Wasyla Karpina, Wiktora Kossaka, Pawła Grzebyka, Jacka Mikłasza, Wojciecha Barnaka, Jerzego Maziarka, Rafała Siegela i Roberta Dudka. Będzie więc okazja przekonać się, czy nasze byłe gwiazdy dorównują formą tym z ekstraklasy.

Jubileusz to jednak nie tylko okazja do wspomnień, ale też kolejne emocje ligowe. Drużyna trenera Pawła Załogi powalczy o punkty ze swoim lokalnym rywalem z Wiązownicy. Rywalem, który w tym sezonie spisuje się kapitalnie i jest jedną z największych rewelacji rozgrywek. Podopieczni Walerija Sokolenki plasują się na drugim miejscu w tabeli, a jeszcze do niedawna mogli poszczycić się serią ośmiu meczów bez porażki, z których aż siedem kończyli zwycięsko.

Tak piłkarze JKS cieszyli się po zwycięstwie nad Wiązownicą w ubiegłym sezonie. Oby jutro kończyli mecz w podobnych nastrojach (fot. Dominik Budzowski)

Jarosławian czeka więc trudny sprawdzian, choć to, że Wiązownicę można ograć, udowodniła przed tygodniem przemyska Polonia, pokonując tego rywala 4:1. Obie jedenastki przystąpią więc do meczu z ogromną chęcią rehabilitacji – goście za porażkę w Przemyślu, a gospodarze za przegraną w rywalizacji z Koroną Rzeszów.

Miejmy nadzieję, że wzmocnieni Sebastianem Pawlakiem i Pawłem Oziębło (a więc dwójką zawodników powracającą po przymusowej, kartkowej pauzie) jarosławianie, niesieni gromkim dopingiem swoich kibiców stawią czoła mającemu spore aspiracje konkurentowi i godnie uczczą klubowy jubileusz.

Program obchodów 110-lecia klubu:
10:30 – msza św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (ul. Grottgera – Kolonia Oficerska)

13:00 – mecz IV ligi JKS Jarosław – KS Wiązownica

15:00 – mecz Gwiazdy JKS – Przyjaciele Bogdana Zająca

Przypominamy o wciąż trwających jubileuszowych licytacjach, z których dochód przeznaczony jest na leczenie naszego wychowanka, Arka Sękiewicza. Wszystkie dostępne są na naszym profilu na facebooku (TUTAJ).

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.