2001-2004

VI Memoriał Lotycza (2001)
Triumfatorem kolejnej edycji turnieju (grano po raz pierwszy 2×20 minut) okazała się liderująca w IV lidze drużyna gospodarzy. Jarosławianie w decydującym o zwycięstwie meczu pokonali 2:1 rzeszowską Stal, co udało im się po raz pierwszy w historii Memoriału Lotycza. Był to, jak się później okazało, początek zwycięskiej serii czarno-niebieskich w imprezie, która w najbliższym czasie miała niestety nieco stracić na znaczeniu.

Izolator Boguchwała – Stal Rzeszów  3:1
JKS Jarosław – Kamax Kańczuga  6:2 (Pietryna 2, Żelazny 2, Grabowski, Saramak)
Stal Rzeszów – Kamax Kańczuga  7:1
JKS Jarosław – Izolator Boguchwała  2:2 (Pietryna, Mazur)
Kamax Kańczuga – Izolator Boguchwała  4:1
JKS Jarosław – Stal Rzeszów  2:1 (Żelazny, Litwin)

3 7:14 3

Najlepszy zawodnik: Dariusz Pietryna (JKS)
Najlepszy bramkarz: Adam Fabiński (JKS)
Najlepszy strzelec: Arkadiusz Kiszka (Kamax) – 4 gole

VII Memoriał Lotycza (2002)
Skład siódmego memoriału był niemal identyczny jak rok wcześniej. Jedynie w miejsce drużyny z Kańczugi wystąpił Golbalux Wiązownica. Debiutant spisał się całkiem nieźle, zajmując trzecie miejsce. Atrakcyjność turnieju podniosło sprowadzenie bramek o wymiarach 2×5 metrów, co przy czasie gry 2×20 minut dało rekordową liczbę 71 bramek. Najwięcej emocji wzbudził ostatni pojedynek JKS ze Stalą. Pewni już wygranej w całym turnieju gospodarze po 10 minutach gry przegrywali 0:7, by w 29. minucie doprowadzić do stanu 9:9. Ostatecznie lepsi o jedną bramkę okazali się rzeszowianie, którzy i tak zajęli ostatnie miejsce.

Izolator Boguchwała – Stal Rzeszów  7:2
JKS Jarosław – Golbalux Wiązownica  5:4 (Pietryna 2, Romanow, Żelazny, Wilusz)
Golbalux Wiązownica – Stal Rzeszów  7:5
JKS Jarosław – Izolator Boguchwała  7:4 (Pietryna 2, Mazur, Szmuc, Wilusz, Romanow, Żelazny)
Izolator Boguchwała – Golbalux Wiązownica  5:4
JKS Jarosław – Stal Rzeszów  10:11 (Pietryna 5, Wilusz 2, Romanow, D. Kozłowski, Żelazny)

3 22:19 6
3 16:13 6
3. Golbalux Wiązownica
3 15:15 3
4. Stal Rzeszów
3 18:24 3

Najlepszy zawodnik: Krzysztof Szymański (Stal)
Najlepszy bramkarz: Andrzej Paszek (Izolator)
Najlepszy strzelec: Dariusz Pietryna (JKS) – 9 goli

VIII Memoriał Lotycza (2003)
Spadek JKS do klasy okręgowej w czerwcu 2002 roku nie pozostał bez wpływu na skład kolejnego turnieju Lotycza. Po raz pierwszy w historii zabrakło w nim Stali Rzeszów, a jedynym czwartoligowcem była Lechia Sędziszów Małopolski. Zwyciężył po raz trzeci z rzędu JKS, który wygrał wszystkie mecze, choć wszystkie różnicą zaledwie jednej bramki.

Piast Tuczempy – Lechia Sędziszów Małopolski  5:4
JKS Jarosław – Golbalux Wiązownica  3:2 (R. Kozłowski, Perczyk, T. Wysocki)
Lechia Sędziszów Małopolski – Golbalux Wiązownica  7:3
JKS Jarosław – Piast Tuczempy  3:2 (R. Kozłowski, Bojarski, Czerwiński)
Piast Tuczempy – Golbalux Wiązownica  6:2
JKS Jarosław – Lechia Sędziszów Małopolski  5:4 (Pietryna 2, T. Wysocki, Saramak, Perczyk)

3 7:16 0

Najlepszy zawodnik: Krzysztof Korab (Lechia)
Najlepszy strzelec: Jerzy Tolak (Piast) – 5 goli

IX Memoriał Lotycza (2004)
W kolejnej edycji turnieju powiększono liczbę uczestników do sześciu drużyn, które podzielono na dwie grupy. Mecze skrócono natomiast do 2×15 minut. Faworytami były zespoły broniących pucharu gospodarzy i Pogoni Leżajsk. Żaden z nich nie dotarł jednak do finału. JKS uległ w fazie grupowej debiutującym w zawodach Budowlanym Szówsko, natomiast „Piwosze” – ekipie Piasta Tuczempy. Jarosławianie ostatecznie zajęli czwarte miejsce, a zwycięzcą zostali niespodziewanie Budowlani.

Grupa A
JKS Jarosław – Syrenka Roźwienica 8:0 (Saramak 4, Hołubka, W. Soczek, Pietryna, W. Puńko)
Budowlani Szówsko – Syrenka Roźwienica 7:0
JKS Jarosław – Budowlani Szówsko 2:3 (Hołubka, Saramak)